Apple iPad Pro incelemesi

apple tabletleri , apple ipad pro incelemesi , apple ipad pro özellikleriApple‘ın yeni dev tableti kısa bir süre önce görücüye çıktı. Siz değerli okurlarımız için cihazın incelemesini, özelliklerini , nesinin eksik olup olmadığını inceledik. 12.9 ekran boyutuyla çok geniş bir ekran sunuyor.

Harici olarak Apple Pencil satın alabilir ve çizim işlerini bu kalemle rahatlıkla yapabilirsiniz. Cihazın kutu içeriğinde bu kalemin sunulmaması bizce çok büyük bir eksik.

Ürün bizim incelememizde 100 puan üzerinden 77.5 aldı. Şimdi cihazın özelliklerine yakından bakalım.

Cihazın Özellikleri

Cihazın teknik özelliklerine geçmeden önce fiyatından bahsedelim incelediğimiz model 128 GB’lık sim kart destekleyen model ve fiyatı 4099 TL. 32 GB’lık Wi-Fi modeli ise 2999 TL’den satışa sunulmuş bulunmakta.

Cihaz üzerinde Apple’ın şu an en hızlı işlemcisi olan Apple A9X bulunuyor. 4 GB ram desteği olan cihaz Benchmark testlerinde ve gerçekte yapılan testlerle başarılı bir performans sergiliyor. Bu işlemci ve ram’i PowerVR 7XT grafik yongası destekliyor ve ortaya gayet hızlı ve stabil çalışan bu cihaz çıkıyor.

Cihazın fiyatı

Cihazın fiyatı sadece tablet şeklinde satılan fiyatı ve bir miktar da aksesuarlarına harcamanız gerekiyor. Eğer kullanacaksanız Apple Pencil‘ın fiyatı 379 TL ve dizüstü bilgisayara çevirme aparatı ise 649 TL. Bu fiyatlar toplandığında model 5200 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor.

Tasarım ve ekran boyutu

Cihazın ekranının boyutu 12.9 inç ve gayet geniş bir ekrana sahip bu yüzden tek elle tutulması dolayısıyla kullanılması biraz sıkıntı oluyor. Ayrıca ağırlığın 713 gram olması da tek elle kullanımı biraz engelliyor. Cihazın kalınlığı 6.9 mm ve gayet ince diyebiliriz.

iPad Pro‘nun 4 yanında hoparlör bulunuyor ve hoparlörlerin dört yanda dağılması ses kalitesinden ödün vermeden kullanıma olanak sağlıyor. Apple cihazlarda karşılaştığımız klasik tasarım karşımıza çıkıyor. Sağ üstte güç butonu, sol köşede kulaklık girişi ve sağ kenarda ise ses butonlarını görüyoruz. Ayrıca şunu da söylemeden geçmeyelim; ekranın altında TouchID bulunuyor ve dokunmatiğin gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi uygulamaları kullanabiliriz

iPad Pro ile yapabileceklerinizin sınırı yok. İster Apple Pencil’i satın alabilir ve çizim için kullanabilirsiniz. İsterseniz Keyboard’ını satın alarak bir dizüstü bilgisayara çevirebilirsiniz. Cihaza özel olan uygulamalarla (Adobe Comp , Adobe Photoshop Fix ve AutoCAD) çizim yapabilirsiniz.

Cihaz elbette ki iOS 9 işletim sistemini kullanıyor ve en önemli özelliği ise geniş ekranda Split View özelliğini kullanarak ekranı ikiye bölebiliyor ve çalışmalarınızı bu şekilde yapabiliyorsunuz.

Kamera

Cihazda 1.2 MP FaceTime ön kamera arkıada ise 8 MP iSight kamera bulunuyor. Böyle büyük bir ekranda fotoğraf çekip iyi bir performans beklemek hata olacaktır. Unutmayın bu bir fotoğraf makinesi değil ve fotoğraflarda bu denli güzel değil.

Kaynak: Rs.gen.tr
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Tasarım
90%
Pil Ömrü
70%
Kamera
70%
Tasarım
80%
Puan: 77.5/100

Ürün tüm yönleriyle ele alındığında alternatiflerinden daha başarılı görünüyor. Karar yine de sizin, ancak bizim önerimiz almanız yönünde.

İlginizi Çekebilir
GDDR6 Ekran Kartları Geliyor

GDDR6 Ekran Kartları Geliyor

19 Ocak 2018
1.904 görüntüleme
Centos Sistemlerde Firewall Nasıl Kapatılır?

Centos Sistemlerde Firewall Nasıl Kapatılır?

27 Mayıs 2017
1.093 görüntüleme
Nvidia Quadro GP100 Özellikleri

Nvidia Quadro GP100 Özellikleri

15 Şubat 2017
1.399 görüntüleme
Telefon Radyasyonunun Zararları – Araştırma

Telefon Radyasyonunun Zararları – Araştırma

11 Şubat 2017
1.889 görüntüleme
Blackberry Mercury incelemesi ve fotoğrafları

Blackberry Mercury incelemesi ve fotoğrafları

24 Aralık 2016
1.135 görüntüleme
Android 7.0 Nougat Güncellemesi alacak telefonlar

Android 7.0 Nougat Güncellemesi alacak telefonlar

6 Aralık 2016
1.799 görüntüleme
iPhone Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

22 Haziran 2016
1.491 görüntüleme
iPhone Metin Büyüklüğü Nasıl Değiştirilir?

iPhone Metin Büyüklüğü Nasıl Değiştirilir?

21 Haziran 2016
1.371 görüntüleme
Mafia 3 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Mafia 3 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

6 Haziran 2016
1.416 görüntüleme